#1
Witam w moim dzienniku o mojej pierwszych pociechach, czyli o mrówkach z gatunku Lasius flavus. Na formicopedii, gdzie jestem... no... nieco dłużej, pisałem już bardzo podobny i robię to w ciągu dalszym. Przypominam, tam znajdziecie mnie pod tym samym nickiem. Bez zbędnego gadania, zaczynam temat:

Wprowadzenie:
Lasius flavus to gatunek będący ze mną od 24.VII.2018 roku, kiedy to królową znalazłem na tarasie za domem. Początkowo przebywała w pudełku po tic-takach, lecz po dwóch dniach przywędrowała paczka z probówkami i pęsetami. Więc od tej pory królowa miała święty spokój w otulinie w ciemnej szafie. Miło czerwiła, nie podkarmiałem jej. 13 września, dzień po moim powrocie ze szpitala, spotkała mnie miła niespodzianka i ujrzałem pierwszą, białą robotnicę. Kolonia w grudniu była hibernowana w temperaturze 5-7 stopni przez dwa miesiące w starej lodówce w piwnicy. O dziwo przeżyła to, i nadal się rozwijają. 

28.IV.2019
Kolonia liczy sobie 12 robotnic i niestety żadnych poczwarek. Ostatnio były trzy i z każdej już wylęgła się robotnica. Niestety spadła i ilość jaj/larw, a to chyba ze względu na mój czterodniowy wyjazd do Karpacza. Zazwyczaj co drugi dzień podaję im pająka, i co drugi dzień go sprzątam, czyli taka zmiana: jednego dnia daję, drugiego sprzątam. I tak w kółko. Dostęp mają również do miodu wielokwiatowego wyrobu mojego wujka, bardzo smaczny, polecam Tongue. Jako tako wybiegu nie posiadają, bo jest ich po prostu mało. Aczkolwiek za około trzy miesiące otrzymam mini formikarium składające się z areny 3d, otworu na wężyk i dwóch probówek. Zaletą takiego formi jest łatwość w utrzymaniu niewielkich kolonii. Wtedy w jeden otwór podłączę kolonię, a w drugiej umieszczę kokony (o ile zlokalizuję jakieś gniazdo).
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polyrhachis dives-Dziennik Terra ludź 0 160 19 Lis 2020, 12:53
Ostatni post: Terra ludź
  Dziennik hodowlany Odontomachus monticola Terra ludź 0 161 18 Lis 2020, 11:33
Ostatni post: Terra ludź
Big Grin Monomorium pharaonis- dziennik faraonek AntsAndterra 1 266 13 Lis 2020, 09:42
Ostatni post: AntsAndterra
  Monomorium pharaonis - Dziennik Chivay 2 540 04 Paż 2020, 19:23
Ostatni post: Chivay
  Dziennik Tetramorium atratulum (Nieróbka czarniawa) Mateusz M 0 346 17 Wrz 2020, 22:34
Ostatni post: Mateusz M

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości