#1
Dzisiaj, na spacerze, z synem znaleźliśmy w piaskownicy królową, no i teraz pytanie co to za królowa ?[Obrazek: 1f603.png] Mam swoje typy, ale im więcej czytam tym bardziej głupieje....mrówka ma 1 cm dlugosci, czarna z brązowo/ żółtymi odnóżami, a odwłok mieni się lekko na szaro. Widoczne są przedziałki na odwłoku.

Z góry dzięki za pomoc.


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Też jestem początkujący więc raczej potraktuj to jako sugestie. Wydaje mi się, że będzie F. cinerea, ze względu na wyraźnie paskowany odwłok, brązowawe odnóża, płaską potylice oraz kolor matowo czarny. Lecz kształt odwłoku przypomina mi bardziej Lasius spp. ale nie wiem na ile jest to cecha znacząca, bo wydaje mi się, że Lasius (i tak jak tutaj) ma odwłok o kształcie przypominającym żołędzia patrząc od góry, a u Formica jest on w kształcie elipsy. Odrzucam jednak Lasius spp. bo one poza kartonówką nie są czarne, a co najwyżej ciemnobrązowe.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
To jest Lasius sp. 

Gdahuks, ten dział nie służy do nauki identyfikowania mrówek. Tu należy podać konkretną odpowiedź, żeby nie wprowadzać w błąd. Smile Oczywiście dyskusje są mile widziane, gdy okaz jest np. nietypowy i łatwo o pomyłkę, ale nie w przypadku tak oczywistej identyfikacji.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
Dziekuje za pomoc. Co byloby potrzebne do pelnej identyfikacji ?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
Zdjęcia robotnic spod mikroskopu.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
Jeszcze raz dziękuję, jak uda się doczekać robotnic powrócę Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Królowa do indentyfikacji Formicjusz 2 1,639 01 Wrz 2018, 17:00
Ostatni post: AntKeeper.pl

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości