#1
                                                            Cześć będę (jak można się domyśleć) prowadził dziennik mrówczy ^^

Z gatunków Lasius Niger x2 i F. Fusca 

Wpisy będą różnie w zależność od mojego czasu wolnego ale postaram się żeby były dosyć systematycznie ;Wink

Jak interesują Ciebie filmiki z życie mrówek itp ZAPRASZAM na YT :https://www.youtube.com/channel/UCN8EiWl3G3Bzbzg69R1CAHw  


Śmiało zadawaj pytaniahttps://forum.antsofpoland.eu.org/showthread.php?tid=41   Chętnie odpowiem Smile

(Zdjęcia będą w kolejnym wpisie)
Tak na wstępie powiem że L. Niger:
W 1 probówce jest ok 10/15 robo (większa połowa z adopcji) + BARDZO duży pakiet jaj. Po adopcji królowa zaczęła czerwić jak głupia O.o 

W 2 próbówce ok 5/10 robo ( adopcja) i również spory pakiet jaj Smile

U F. Fusca:
Jest ok 10 jaj już takich większych ;Wink Mniewa się bardzo dobrze.... Ale niestety jest mocno wrażliwa na drgania :/ 

To tak w skrócie Big Grin
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
L.Niger 1(w strzykawce):


Królowa nie wiem jak ale utopiła się w miodzie... Ale z doświadczenia wiem że jak coś takiego się stanie to wystarczy położyć ją w ciepłe miejsce (słoneczne) aby wyschła! I pomogło królowa jest jak nowa  Big Grin . Ale niestety nie udało mi się uratować robo i jaj.... (zostało 2 robo). 


F.fusca:

Bardzo szybko się rozwija... Od ostatniego wpisu są już kokony ! Myślałem że L.niger szybko się rozwija, ale ten gatunek jeszcze szybciej !!! Są już 4 kokony i 5 sporych larw ! Na dniach powinny już być wszystkie w kokonach. :Smile 

 
L.fuliginosus

Wczoraj udało mi się złapać 2 królowe tego gatunku. Wiem że hodowla tego gatunku jest MOCNO trudna... Plan jak na razie z tymi królowymi jest taki. 1 królowa pójdzie do adopcji (może się uda) L.niger tam gdzie królowa mi zdechłą :/ . Mam nadzieje że się uda !!! Jak nie to poszukam poczwarek L.niger... Wiem że to nie jest gatunek w którym one przeprowadzają "adopcje" że tak to napisze :Big Grin . Ale nie ma u mnie nigdzie Lasius Umbratus  Confused . I podrzucę królowej.
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lasius fuliginosus Kowal 13 933 08 Mar 2024, 00:35
Ostatni post: Kowal
  Lasius niger patyczak04 0 67 09 Sie 2023, 00:59
Ostatni post: patyczak04
  Dziennik Myrmica sp TerraAnts 0 96 24 Maj 2023, 16:40
Ostatni post: TerraAnts
  dziennik messor barbarus - igor igor 0 201 16 Lut 2023, 18:39
Ostatni post: igor
  Camponotus fedtschenkoi - dziennik hodowlany Nikovsky 1 201 12 Gru 2022, 19:36
Ostatni post: Nikovsky

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości