#1
Dzień dobry,mam pytanie czy ktoś z forumowiczów miał, bądź ma doświadczenia związane z gatunkiem Lasius emarginatus ponieważ zaczynam hodowlę tego gatunku chcę nabyć jak najwięcej wiedzy o nim, pozdrawiam. ?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Cześć. L. emarginatus hoduje się podobnie jak L. niger. Nie ma ona jakichś specjalnych wymagań. http://wiki.mrowki.ovh/index.php?title=L...marginatus
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
(27 Lip 2020, 20:55)Revan napisał(a): Cześć. L. emarginatus hoduje się podobnie jak L. niger. Nie ma ona jakichś specjalnych wymagań. http://wiki.mrowki.ovh/index.php?title=L...marginatus

No to mam pytanie do Szanownego Revana:
Na początku sierpnia br. pojmałem w niewolę królową L. emarginatus, która po kilku dniach zniosła jaja. W dalszym ciągu siedzi nad tymi jajami/larwami (nic się nie wykluło póki co). Czy mam to wszystko zahibernować w lodówce, jak resztę moich autochtonicznych mrówek, czy raczej zostawić w temperaturze pokojowej? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
(04 Gru 2021, 17:25)Robal napisał(a):
(27 Lip 2020, 20:55)Revan napisał(a): Cześć. L. emarginatus hoduje się podobnie jak L. niger. Nie ma ona jakichś specjalnych wymagań. http://wiki.mrowki.ovh/index.php?title=L...marginatus

No to mam pytanie do Szanownego Revana:
Na początku sierpnia br. pojmałem w niewolę królową L. emarginatus, która po kilku dniach zniosła jaja. W dalszym ciągu siedzi nad tymi jajami/larwami (nic się nie wykluło póki co). Czy mam to wszystko zahibernować w lodówce, jak resztę moich autochtonicznych mrówek, czy raczej zostawić w temperaturze pokojowej? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Larwy wykluwają się z jaj, więc coś się wykluło. 
Jeśli z potomstwa zostaną same larwy (bez jaj i poczwarek) i nie będą rosnąć w okresie 1-2 tygodni, to znak, że kolonia popadła w stan diapauzy, czyli stan spoczynku i gotowości na zimę. Wtedy należy taką królową/kolonię przezimować. Jeśli jednak widzisz wciąż jajka, to znak, że królowa wciąż nie chce zimować i chce karmić potomstwo.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
Jak Kowal wyżej. Smile Jeśli już były larwy od dłuższego czasu, to raczej nic z tego nie będzie i warto przezimować. Ja w takiej sytuacji bym tak zrobił i to pewnie już nawet te(n) 1-2 miesiąc(e) wcześniej. Od momentu złapania minęło już dość sporo czasu. Próbowałeś ją może w międzyczasie dokarmić np. jakimś miodem?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
@Kowal @Revan

Dziękuję za odpowiedź. Nie dokarmiałem królowej niczym. Racja, trzeba było zahibernować kolonię już wcześniej, bo nic się tam nie dzieje. Teraz to zrobię i na wiosnę zobaczę, co się wydarzy.
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poczwarki dla L. emarginatus od L. niger spirit 5 2,319 25 Lis 2023, 23:01
Ostatni post: Poncyriusz
  Lasius flavus Kuper136 10 2,114 25 Lis 2020, 16:25
Ostatni post: Kuper136
  Problem z przeprowadzką Lasius Niger little_star54 3 1,043 17 Cze 2020, 20:51
Ostatni post: little_star54
  Rozwój Lasius niger K.B. 3 1,714 16 Sie 2019, 10:28
Ostatni post: AntKeeper.pl
  Królowa lasius niger Wojtek8143 1 1,186 20 Cze 2019, 19:13
Ostatni post: korek

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości