#1
Gdy złapałem tą królową w zeszłym roku myślałem że to lasius flavus, więc dałem jej kilka poczwarek z koloni która jest przy moim domu. Teraz jest kilka robotnic urodzonych przez królową i one się trochę różnią od podrzuconych (są mniejsze i jaśniejsze). Więc czy to królową lasius flavus czy może jakaś inna? A może poczwarki które dałem nie są jednak z koloni lasius flavus? Królową ma około 8mm, robotnice podrzucone mają około 4mm, a robotnice urodzone przez królową mają około 2-3mm.
https://photos.app.goo.gl/GBiJXQLeBHyxUkzi7
https://photos.app.goo.gl/RZpSEs2AAYMPcGqy5
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Tak to jest jeden gatunek tylko robo urodzone przez twoją królową są mniejsze przez wiek twojej Królowej jak będzie starsza to będą większe robotnice i ciemniejsze, bez obaw to lasius flavus

Jak by te poczwarki były z innego gatunku np.lasius Niger to królowa by je albo zjadła albo by ich nie przyjęła
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
O rozmiarze przyszłych robotnic decyduje ilość pokarmu, którym karmione są larwy, a nie wiek królowej. Małe, początkujące kolonie stawiają na ilość robotnic, która na tym etapie jest ważniejsza, a nie maksymalny rozmiar.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
Nie pamiętam gdzie to usłyszałem ale "w miarę starzenia się koloni robotnice są większe. Ale ok. Mój błąd
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
No tak, tylko chodzi o zwiększającą się liczebność wraz z wiekiem kolonii.
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  L. niger na sterydach k.domoradzki 2 965 20 Sie 2020, 15:48
Ostatni post: k.domoradzki
  Czy umiesz identyfikować? patry090 3 1,343 15 Kwi 2020, 22:48
Ostatni post: patry090
  Lasius emarginatus ? lukasz321 1 1,086 23 Lip 2019, 18:52
Ostatni post: korek
  Potrzebna szybka odpowiedź czy to F. rufibarbis? PiskorzPL 1 1,115 19 Lip 2019, 21:06
Ostatni post: Boolg
  Czy to tetramorium? Jak tak to jakie? mróweczka0810 2 1,407 19 Lip 2019, 19:27
Ostatni post: korek

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości