#1
Kolonię zakupiłem wczoraj. Robotnic jest około 70-100 a wata jest cała w larwach. Bez problemu łażą po szkle a ich liczba na arenie przy tak małej kolonii jest zadziwiająca i trochę przerażająca Big Grin Nie gardzą białkiem i przy tej ilości potomstwa wątpie że kiedyś będą narzekać.
Tu kilka fotek:
   
   
   

Pytania do dziennika: https://forum.antsofpoland.eu.org/showth...hp?tid=436
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Dawno nie było aktualizacji. W tym czasie mrówki przeprowadziły się do małego gniazda z akrylu. Kolonia tygodniowo zjada 4 średnie karaczany argentyńskie które zawsze znikają Smile Niepokoi mnie jednak fakt że nie ma żadnego innego potomstwa nie licząc ponad setki larw, więc możliwe że to jakaś forma stagnacji. Kolonia zabarykadowała komorę z królową ścianą z larw  Big Grin
   

Udało mi się też zrobić zdjęcie królowej w pełnej okazałości.

.jpg   20191118_162415-1.jpg (Rozmiar: 48 KB / Pobrań: 72)

Natomiast tu widać siedzącą na karaczanie zestresowaną robotnicę z kroplą jadu na żądle
   
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Dziś wiekopomny moment. Po kilku miesiącach swego rodzaju stagnacji pojawiła się pierwsza poczwarka. Smile Big Grin Big Grin Nie mogę się doczekać aż, z tych wszystkich larw pojawią się nowe robotnice. Wtedy ich liczba zmusi mnie do zamówienia nowego gniazda. Teraz czas na foty:

   
A tutaj pierwsza poczwarka :-)
   
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dziennik crematogaster scutellaris skkbartek 0 827 06 Maj 2020, 15:29
Ostatni post: skkbartek
  Crematogaster scutellaris - korek korek 4 4,748 27 Lip 2019, 18:06
Ostatni post: korek

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości