#1
Jak myślicie czy dałoby się wykonać stolik który ma wbudowane w siebie gniazdo akrylowe oraz jaka byłaby cena takiego stolika. Niedługo się przeprowadzam i myślę że byłaby to piękna ozdoba pokoju.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Kiedyś chodził mi po głowie pomysł na stolik ze skrzynek na owoce.
Podobny do tego.

[Obrazek: stolik-ze-skrzynek12.jpg]

I na środku zamiast tego kwiatka wmontował bym wystająca arenę.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
To byłoby piękne tylko w teorii. Trzeba by było dobrać dobre gniazdo, bo akryle przy większych koloniach to mieszanka martwej karmówki, odchodów mrówek (przy Messor), rożnych paprochów i zżółkłych zacieków od wody. Mało estetyczne jak na trzymanie tego przed oczami przy jedzeniu w towarzystwie.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
Tak masz rację. Ja myślałem o gnieździe poziomym z korka i całkowicie ukrytym pod areną. Do tego jakieś reprezentacyjne mrówki z rodzaju Camponotus Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
To ma być mały stolik kawowy i będzie stał w moim pokoju więc estetyka mi nie robi różnicy. Problem to to że aktualnie nie mam kolonii tak dużej aby zasiedliła formikarium. Myślałem nad C.ligniperda ale królowa ma dopiero 3 średnie larwy więc na razie odpada. Macie jakieś ciekawe propozycje ?
I czy znacie kogoś kto mógłby się tego podjąć ?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
Myślę nad dość dużym gatunkiem, w miarę szybko się rozwijającym i średnio liczebnym.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#7
To raczej jakieś Serviformica się nadadzą, tyle że one mają dobry wzrok, i nie wiem, czy nie będzie im przeszkadzać machanie nad gniazdem. A arena gdzie będzie stać?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#8
Z formic mam tylko F.sanguinea i poliginiczna F.cinerea a może kupić C.leateralis (nie jestem pewien nazwy). Arena bedzie stała na tym stoliku bo gniazdo nie będzie zajmować całej powierzczni. Wiecie może kto by mi zrobił takie formikarium ?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#9
Miałem podobne plany, i na planach się skończyło Wink
Z chęcią zobaczę jak już uda się coś zrobić, w zamyśle brzmi super.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#10
Dam tam C.laterialis jak podrosną
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości