#1
Tak o to powracam, z dziennikiem mojej świeżo nabytej kolonii. 
Opisywać będę C. nicobarensis, gdyż jest to obecnie bardzo popularny egzotyk, lecz jest o nim niewiele informacji na polskim internecie. Udało mi się wyrwać rójkową królową, w niskiej cenie, co mnie cieszy, gdyż do chińskich egzotyków jestem nastawiony niezbyt dobrze, gdyż sporo z nich jest odławianych. 
Stan kolonii:
Królowa:1 
Robotnice:2
Poczwarki:4
Larwy:ok. 5 
Jaja:ok. 8
Mam nadzieje, że uda mi się odchować dużą kolonie tego gatunku, gdyż właśnie na to liczę Smile.
[Obrazek: IMG_90921.JPG]
[Obrazek: IMG_90902.JPG]
19.06.2019r.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Minęło 9 dni od ostatniego wpisu, w koloni pojawiły się 3 nowe robotnice, a potomstwa przybyło. Niestety pancerzyk wylęgu karaczana tureckiego, który widać na zdjęciach w ostatnim wpisie zapleśniał, a mrówki nie postanowiły go wynieść. Nieco psuje to estetykę, lecz mam nadzieje, że samym mrówkom nie zaszkodzi. Co do owadów karmowych, póki co pogardziły molem oraz kawałkiem mącznika, jednak bardzo posmakował im mały karaczan szary. Wylęg karaczana polecam wszystkim, którzy mają problem z wybrednymi małymi koloniami Camponotus Smile. Wypiły małą kropelkę miodu i  stale mają do niego dostęp. 
Stan kolonii:
Królowa: 1 
Robotnice: 4 
Poczwarki: 6 
Larwy: ok. 4
Jajka: ok. 7

[Obrazek: nico28-06_2.JPG][Obrazek: nico28-06_3.JPG][Obrazek: nico28-06_6.JPG]
28.06.2019r.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Od ostatniego wpisu minęło 10 dni. Kolonia podwoiła swoją liczebność. Królowa ładnie czerwi, larwy rosną.
Stan kolonii:
Królowa: 1 
Robotnice: 8
Poczwarki: 3 
Larwy: ok. 6
Jaja: ok. 15
Kolonia bardzo chętnie posila się wylęgiem karaczana szarego, co bardzo mnie cieszy, bo mam problem z wykarmianiem małych kolonii Camponotus. Na szczęście tutaj poszło bez problemu. 
[Obrazek: image0.jpg][Obrazek: image0.jpg][Obrazek: image0.jpg][Obrazek: image0.jpg][Obrazek: image0.jpg]
08.07.2019r.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
Ostatni wpis miał miejsce 9 dni temu. Kolonia prężnie się rozwija, pojawiają się nowe robotnice, królowa czerwi, potomstwa, jakby magicznie, stale przybywa. Oprócz tego, dzisiaj, pojawiła się pierwsza... media! Bardzo ucieszył mnie jej widok rano. Kolonie przerzucam na muszki, gdyż łatwiej mi je stosować. 
Stan kolonii:
Królowa: 1
Robotnice: 13
Poczwarki: 10
Larwy: ok. 5
Jaja: ok. 20
[Obrazek: image1.jpg][Obrazek: image3.jpg][Obrazek: image0.jpg][Obrazek: image2.jpg]
21.07.2019r.
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Camponotus herculeanus Kowal 16 4,183 14 Lut 2024, 14:01
Ostatni post: Kowal
  Camponotus fallax Kowal 21 4,203 11 Lis 2023, 11:21
Ostatni post: Kowal
  Camponotus sanctus Quettlu 1 179 07 Mar 2023, 13:01
Ostatni post: Quettlu
  Camponotus fedtschenkoi - dziennik hodowlany Nikovsky 1 210 12 Gru 2022, 19:36
Ostatni post: Nikovsky
  Camponotus fallax Skrask 7 1,316 29 Sie 2022, 18:19
Ostatni post: Skrask

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości