#10
U mnie stagnacja rozpoczęła się w pierwsze chłodniejsze dni na jesieni a ruszenie w pierwsze cieplejsze dni jakoś w marcu. Najgorsze jest to, że królowa która miała już 3 robotnice z nowym potomstwem wypada najsłabiej, podsumowanie:
- [1] królowa i 3 robotnice: miały larwy z zeszłego sezonu, doszła góra jajek w nowym sezonie (najwięcej ze wszystkich trzech), skończyło się na 4 dużych larwach w tej chwili (z drobnicy zostało niewiele). Widziałem, że ona wcześniej miała już duże larwy, ale znikły, oby te 4 znowu nie znikły.
- [2] samotna królowa: nie miała nic w poprzednim sezonie, w nowym doszło nieco jajek z czego wyprowadziła 5 kokonów i znowu sypnęła górą jajek.
- [3] samotna królowa: nie miała nic w poprzednim sezonie , w nowym doszło nieco jajek z czego wyprowadziła 3 kokonów i ma chyba ze dwie małe larwy.

Wszystko trzymane w tych samych warunkach i tak samo karmione. Najbardziej rozczarowała manie ta pierwsza, bo myślałem że to ona będzie się najszybciej rozwijać, a tu widzę, że chyba prym przejmie drugaSmile No ale zobaczymy czy z tych kokonów coś wyjdzie, bo to też może być różnie.
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Wiadomości w tym wątku
Camponotus ligniperda i zjadanie larw - przez spirit - 26 Lut 2021, 00:06
RE: Camponotus ligniperda i zjadanie larw - przez spirit - 30 Mar 2021, 17:01

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Camponotus ligniperda - rozczłonkowana Q MdC 5 2,017 03 Wrz 2019, 22:47
Ostatni post: Maniex
  C. ligniperda, czy C. ligniperdus? Michał Michlewicz 0 1,192 22 Maj 2019, 13:50
Ostatni post: Michał Michlewicz
  Gniazdo dla C. Ligniperda CyaMickey 1 1,503 17 Sie 2018, 23:12
Ostatni post: korek

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości