#1
9 maja dotarła do mnie przesyłka ze sklepu Kraina Mrówek. który gorąco polecam. Przesyłka zawierała kolonię Camponotus cruentatus w skład której wchodziły: Królowa, 5 robotnic, 5 poczwarek i pięć larw. Smile  I wyglądała tak.

   

Od razu dostały nową próbówkę i mikro arenkę.

   

Cały czas się nimi zachwycam, są takie ładne. Najładniejsza Królowa. Ale z czasem zaczną pojawiać się ładnie wybarwione robotnice. 

            

27 maja królowa zniosła pakiecik jaj. 

       

Robotnice zaczęły karmić larwy 8 czerwca Smile

           

Pojawiły się też nowe jaja i patrząc na wypchany odwłok królowej, pojawi się ich znacznie więcej.

Jeżeli macie jakieś wskazówki/sugestie to poproszę o nie w pytaniach do dziennika.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
   

Kolonia stała się nagrodą w konkursie.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Ten gatunek Camponotus tak mi się spodobał, że zaraz po rozstrzygnięciu konkursu postanowiłem sprawić sobie taki.
Nie będę zakładał nowego dziennika, podłączę się do tego Smile

Pod koniec sierpnia nabyłem drogą szemranych interesów, trzy królowe. Dwie już powędrowały w świat, jedna bez stopy w środkowej nodze została u mnie.
Nie ma tu za bardzo co opisywać bo kolonia tzw "raczkująca". Więc powstawiam jakieś zdjęcia z datami.


20 sierpień 2019
Dotarły do mnie.
   


02 wrzesień 2019
Jest pakiecik jaj.
   


22 wrzesień 2019
Są już larwy w ilości 3 sztuk Smile Reszta pewnie została zaproszona na obiad w roli obiadu. 
   


25 wrzesień 2019
Pojawiły się poczwarki.
   


Po pojawieniu się robotnic miał miejsce wypadek.
Strąciłem z półki probówkę, która się stłukła. Królową i robotnice wyłapałem, niestety jaj nie udało mi się znaleźć.

10 październik 2019
Pojawił się nowy pakiecik jaj.
   


17 grudzień 2019
Kolonia rozwija się całkiem dobrze.
   


I zdjęcia pokazujące stan aktualny.
           


I filmik.



Jeżeli macie jakieś wskazówki/sugestie to poproszę o nie w pytaniach do dziennika.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
W koloni zaczęły pojawiać się wybarwione robotnice. Niedługo też wyrosną z probówki więc zaczynam rozglądać się za formikarium dla nich.

           

Jeżeli macie jakieś wskazówki/sugestie to poproszę o nie w pytaniach do dziennika.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
Kolonia wyrosła z próbówki. Liczy około 90 robotnic.


       


W sklepie https://anthillshop.pl/ nabyłem gniazdo z piaskowca o rozmiarach 30x20 cm i podzieliłem je na kilka sekcji kawałkami korka.
Niebawem dostaną też większą arene.

                       

Więcej zdjęć tutaj.


Jeżeli macie jakieś wskazówki/sugestie to poproszę o nie w pytaniach do dziennika.
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Camponotus herculeanus Kowal 16 4,098 14 Lut 2024, 14:01
Ostatni post: Kowal
  Camponotus fallax Kowal 21 4,122 11 Lis 2023, 11:21
Ostatni post: Kowal
  Camponotus sanctus Quettlu 1 167 07 Mar 2023, 13:01
Ostatni post: Quettlu
  Camponotus fedtschenkoi - dziennik hodowlany Nikovsky 1 202 12 Gru 2022, 19:36
Ostatni post: Nikovsky
  Camponotus fallax Skrask 7 1,294 29 Sie 2022, 18:19
Ostatni post: Skrask

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości