W ostatnim czasie, zacząłem interesować się mrówkami. Po długich przygotowaniach, pytania rodziców, oglądania poradników, czytania postów itp. postanowiłem założyć własną hodowle. Niestety rójki dawno się skończyły, więc nie mam już okazji złapać żadnej królowej. Postanowiłem więc kupić mrówki. Postanowiłem zamówić mrówki Żniwiarki, zakupiłem wszytko co było mi potrzebne. Właśnie czekam na przesyłkę. Tylko zastanawia mnie jedna rzecz, czy Żniwiarką wystarczą tylko nasiona? Wiem że, Królowa potrzebuje białka do stworzenia jaj, ale czy białko z nasion jej wystarczy? Zastanawiam się nad zakupem żywego białka w postaci mączników, ale nie jestem pewien czy to dobry wybór. Jeśli macie jakieś pomysły co do, dobrego źródła białka dla Żniwiarek, proszę o rade.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
Ja swoim daje 2 razy w tygodni kiełż syberyjski (gammarus), ale od czasu do czasu to daje też m ączniki.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
Białka potrzebuje królowa i larwy do wzrostu. Jeśli chcesz żeby kolonia rozwijała się prawidłowo, to podawaj im przekrojone owady karmowe dwa razy w tygodniu.
Mogą to być maczniki, ale mrówki zdecydowanie wolą karaczany czy świerszcze.
Odpowiedz
Podziękowanie od: