#1
Witam wszystkich dziś wydażyła się rzecz która mnie załamała, manowicie znalazłem trupa królowej w mojej 2 letniej koloni była to moja pierwsza kolonia jaką mniałem i jest mi niezmiernie  przykro z tego powodu

Wiecie może jak adoptować królową do liczącej 500 robotnic koloni?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
(09 Lut 2021, 14:51). oAntsAndterra napisał(a): Witam wszystkich dziś wydażyła się rzecz która mnie załamała, manowicie znalazłem trupa królowej w mojej 2 letniej koloni była to moja pierwsza kolonia jaką mniałem i jest mi niezmiernie  przykro z tego powodu

Wiecie może jak adoptować królową do liczącej 500 robotnic koloni?

Są dwa wyjścia adopcja przez lodówkę jeżeli jest to możliwe lub adopcja poprzez przyzwyczajenie kolonii do nowej królowej w odizolowanej probówce z siatką. W obu opcjach warto odczekać miesiąc żeby kolonia zatraciła zapach feromonu martwej królowej. W adopcji przez lodówkę warto spróbować dodawać na początku pojedyncze mrówki. Adopcja w tym przypadku może się udać ale również może nastąpić nie powodzenie. Dlatego wszystkie takie zabiegi należy robić pod nadzorom żeby w odpowiednim momencie zainterweniować np. oddzielić królową w razie intensywnych ataków.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
i jak z ta adopcja? .
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Messor aciculatus Sayard 5 2,162 02 Paż 2019, 00:16
Ostatni post: Sayard
  Żywienie Messor korek 8 6,153 16 Cze 2019, 21:39
Ostatni post: Formicjusz
Star Crematogaster scutellaris zimowanie samotnej królowej Randiego 3 2,227 10 Lis 2018, 19:13
Ostatni post: korek
  Rozmiar Messor sp. CyaMickey 1 1,557 04 Wrz 2018, 08:18
Ostatni post: korek

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości