#1
Cześć niestety coś inne strony się posypały i nie mogę nigdzie znaleźć Ale do rzeczy.... padła w formi królowa jest ok 20 robo. Mam królową do adopcji z ok 10 robo. Tylko ile je trzymać w lodówce ? Godzinę, 2 całą noc ?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Nie wiem czy jest sens ratować te 20 robotnic, bo wątpię że łącząc 2 kolonie obędzie się bez strat. Może jeszcze ucierpieć królowa. Inna sytuacja byłaby gdybyś chciał adoptować samotną królową do osieroconej kolonii.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
(30 Lip 2018, 21:10)Hubert napisał(a): Nie wiem czy jest sens ratować te 20 robotnic, bo wątpię że łącząc 2 kolonie obędzie się bez strat. Może jeszcze ucierpieć królowa. Inna sytuacja byłaby gdybyś chciał adoptować samotną królową do osieroconej kolonii.

No ok to pozostaje jedynie je wywalić : Angel  :Sad ehhhhhh :/
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
(30 Lip 2018, 23:21)korni1 napisał(a):
(30 Lip 2018, 21:10)Hubert napisał(a): Nie wiem czy jest sens ratować te 20 robotnic, bo wątpię że łącząc 2 kolonie obędzie się bez strat. Może jeszcze ucierpieć królowa. Inna sytuacja byłaby gdybyś chciał adoptować samotną królową do osieroconej kolonii.

No ok to pozostaje jedynie je wywalić : Angel  :Sad ehhhhhh :/

Nie wywalaj ich. Zostaw a być może złapiesz np. królową Chthonolasius sp. i będziesz mógł ją do nich spróbować adoptować.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
Możesz też je wrzucić do lodówki na kilka dni i wpuścić na próbę jedną. Jeśli zostanie przyjęta, to po kolei adoptować całą resztę.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
najłatwiej chyba będzie kupić/złapać królową (Lasius)chthonolasius sp i wpuścić do robotnic
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poczwarki dla L. emarginatus od L. niger spirit 5 2,319 25 Lis 2023, 23:01
Ostatni post: Poncyriusz
  Manica rubida nie je szonator 3 78 29 Cze 2023, 12:49
Ostatni post: Skrask
  Doświadczenia związane z hodowlą Lasius emarginatus Thomson 5 3,159 05 Gru 2021, 02:40
Ostatni post: Robal
  Lasius flavus Kuper136 10 2,114 25 Lis 2020, 16:25
Ostatni post: Kuper136
  Choroba L. niger k.domoradzki 1 874 14 Lis 2020, 21:52
Ostatni post: KitApple

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości