#29
4.03.2020 Koniec wyjątkowo mroźnej i suchej zimy, mrówki wyjęte z lodówki. Jak to zwykle bywa przy takiej pogodzie, nie obyło się bez ofiar, oto widok na arenę tuż po zakończeniu zimowania:
   
Ale najważniejsze że królowa żyje.
Następnego dnia miodziarka była zasypana martwymi robotnicami, jak również w rogach areny powstały kupki:
       
Jest też trochę martwych robotnic i larw u góry gniazda, mam nadzieję że wyniosą zwłoki...
Same gniazdo trochę za bardzo nawodniłem, w lodówce mocno namokło:

Otrzymały mącznika, następnego dnia był pusty, więc już od początku apetyt dopisuje Big Grin
Trzeba wypiec piasek na arenę...

U Chthonolasius padły dwa żółtki, 4x niger i larwy, zostały przeniesione do uciętej strzykawki by cała weszła na arenę:
   
Skąd taka zmiana? Kolonia jest mała przez co robotnice niechętnie przechodziły przez wężyk, mam nadzieję że teraz będą lepiej dożywiać królową i larwy. Pomysł ten sprawdził się i L. flavus które rok temu miałem.

Podrzędne niger...Tu trochę lipa bo poczwarek nie widać, mogłem też przezimować, jednak wczoraj dostrzegłem pakiet jaj więc może wkrótce ruszą...
   

Uwagi i pytania proszę zadawać w pytaniach do dziennika [link]


Załączone pliki Miniatury
   

Odpowiedz
Podziękowanie od:


Wiadomości w tym wątku
2x Lasius niger+Chthonolasius - przez slodkie_ciacho - 09 Gru 2018, 21:40
RE: 2x Lasius niger+Chthonolasius - przez slodkie_ciacho - 07 Mar 2020, 15:39

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lasius fuliginosus Kowal 14 970 08 Kwi 2024, 12:12
Ostatni post: Kowal
  Lasius niger patyczak04 0 74 09 Sie 2023, 00:59
Ostatni post: patyczak04
  Lasius brunneus Hubert 7 1,695 23 Kwi 2023, 16:36
Ostatni post: Hubert
  Dziennik Lasius flavus - Formiariusz Maniexa *Porzucony* Maniex 2 1,441 17 Mar 2020, 21:46
Ostatni post: Maniex
  Lasius jensi × umbratus korek 11 6,805 19 Sty 2020, 11:43
Ostatni post: korek

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

2 gości