#1
Witam
Na chodniku w mieście złapałem mrówkę. Spodobała mi się i wziąłem do rozpoznania, ale ugrzęzłem. Proszę o pomoc. Mrówka ma 7mm i kolec na styliku.

   

   

   
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Camponotus fallax. Major Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Wygląda jak gmachówka, ale to było prawie centrum miasta.

O!!Myślałem, że tylko w lesie siedzą, a mam je pod domem Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
Ale drzewa nieopodal były ? Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
Jest kilka i mały wiecznie zasrany trawnik. Jak są majory, to może zobaczę rójkę Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
C. fallax to standardowa mrówka w zieleni miejskiej. Problem w tym, że one tworzą stosunkowo małe kolonie i na raz najczęściej nie furażuje wiele robotnic, więc często są niezauważane.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#7
Ba - C. fallax jest wręcz mrówką pospolitą, tylko dość trudno ją zaobserwować, bo zazwyczaj furażeruje i gniazduje w koronach drzew, na ziemię schodząc rzadko. Ale jak już wiadomo czego i gdzie szukać - nagle się okazuje, że jest wszędzie. U mnie np. mieszka w nowych drzwiach do biura. Nie we framudze - literalnie w drzwiach.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#8
Ta ładna mrówka weszła mi pod nogi w kwietniu podczas przycinania malin. Dokarmiłem i po trzech dniach złożyła jaja. Stawiam, że to Myrmica rubra.

       

Ta ładna mrówka, tydzień temu, weszła mi pod nogi jak poprawiałem odchwaszczanie po pracownikach. Pierwszy raz w życiu ucieszyłem się ze źle wykonanej pracy Wink  Stawiam, że jakaś Myrmica ale dalej nie wiem nic.

       

Ponieważ pracy dużo pojechałem 1maja na pielęgnację. Ogród na wsi, niedaleko jeziora. Poszedłem do „toalety”, rów z leniwym strumyczkiem pod potężnymi wierzbami. Zanim zacząłem pomyślałem, że złamię TEN patyk. Poczułem się jak bym odkopał artefakt. Niby w osobnych miejscach, ale w jednym patyku CZTERY ładne mrówki Smile Zmieliłem wszystkie patyki w okolicy i nic już nie znalazłem, dopiero pęcherz przypomniał mi po co tam poszedłem. Pomyślałem, że bidulki całą zimę tam przesiedziały to dokarmiłem troszkę. Nawet Kubuś Puchatek nie pochłaniał miodku tak łapczywie jak one. Po dwóch dniach wszystkie podziękowały jajeczkami. Nr 3 ma trochę mniejszy odwłok od reszty, ale wszystkie wyglądają mi na Lasius niger.

Nr1
       

Nr2
   

Nr3
       

Nr4
   

Pomyliły mi się foty przy wścieklicach.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#9
Może koś rzucić okiem?? Zastanawiam się, czy o nie Lasius brunneus.
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mrówka załapania w Chorwacji 2003kk 10 4,685 02 Sie 2018, 14:45
Ostatni post: 2003kk

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości